Umiejętność PISANIA i CZYTANIA, oraz komunikowanie się w języku francuskim, w którym odbywa się edukacja to podstawa i absolutne minimum do samodzielnego życia we współczesnym świecie

Bez umiejętności czytania i pisania, nawet jeżeli udaje się uczniom awansować do kolejnej klasy, trudno skończyć szkołę. Przychodzi taki moment, że zaległości utrudniają przyswajanie i rozumienie nowej wiedzy, a także przeszkadzają w wykorzystywaniu wcześniej zdobytych wiadomości.

Zaległości narastają, a wraz z nimi frustracja. Pojawiają się niepowodzenia szkolne, powtarzanie klasy. Narasta niechęć do nauki. Dalej jest już prosta droga, aby opuścić szkołę i dołączyć do grona osób niemalże niepiśmiennych. 

Dzieci pochodzą z domów, w których najwyżej starsze rodzeństwo umie swobodnie czytać i pisać. Inni domownicy, na ogół nie znają francuskiego, nie potrafią też pisać. To, czego, być może kiedyś nauczyli się podczas swojego krótkiego pobytu w szkole, już dawno zapomnieli. Warunki panujące w domach również nie sprzyjają nauce. Brak prądu i najprostszych sprzętów, przeludnienie, nie sprzyja samodzielnej nauce. 

W odpowiedzi na te problemy naszych uczniów, zorganizowaliśmy dodatkowe zajęcia z KOREPETYTORAMI. Dzieci pracują, pod okiem doświadczonych nauczycieli, uzupełniają wiedzę i uwalniają się od zaległości. W bezpiecznej i sprzyjającej atmosferze, uczą się szybko i bardzo chętnie. 

Nauczyciele są przez nas opłacani. Wynagrodzenie miesięczne jednego nauczyciela – korepetytora to  20 tysięcy tutejszych franków CFA, czyli równowartość 150 złotych

Zaangażowaliśmy trzech korepetytorów.  Co miesiąc na opłacenie ich pracy potrzebujemy 450 złotych

150

to koszt miesięcznej pracy 1 korepetytora

wybierz ilość:

450

to koszt miesięcznej pracy 3 korepetytorów

wybierz ilość: