Działamy od 2015 roku, wspieramy edukację dzieci i młodzieży w Beninie, w Afryce Zachodniej

Fundacja została zarejestrowana pod nazwą Fundacja Edukacja Dla Rozwoju, ale bardziej znani jesteśmy jako Edu Afryka. Jesteśmy organizacją lokalną, składającą się z pasjonatów, którzy marzą o zmienianiu świata.

Doskonała znajomość miejscowych realiów sprawia, że działamy w sposób dostosowany do miejscowych realiów. W centrum uwagi zawsze są dzieci i ich potrzeby. Na miejscu, stale przebywa nasza wolontariuszka, której obecność jest gwarancją efektywności prowadzonych działań.

Współpracujemy z publicznymi szkołami podstawowymi oraz gimnazjami (college). Organizujemy korepetycje dla uczniów z rodzin analfabetycznych. Dodatkowo w ramach funduszu stypendialnego finansujemy edukację ponadpodstawowej uzdolnionych dzieci z Beninu i Togo.

Prowadzimy akcję dożywiania uczniów w szkołach, wspieramy kantyny szkolne. Finansujemy posiłki dla dzieci z najbiedniejszych rodzin, dzięki czemu łatwiej im skoncentrować się na nauce, a rodziny chętniej posyłają je do szkoły, zamiast do pracy, aby zarobiły na własne utrzymanie.

Rozwijamy pasje, pokazujemy nowe perspektywy. 

Prowadzimy przyszkolne świetlice, gdzie dzieci bawiąc się i tworząc rozwijają kompetencje i dyspozycje, które ułatwiają im naukę szkolną. Nasze aktywności ta stanowią uzupełnienie tego, czego nie zapewnia tutejsza szkoła.

Ogromy nacisk kładziemy na budowanie wiary we własne siły, poczucia własnej wartości

Wierzymy, że dzięki temu dzieci pełniej rozwijają swoje możliwości i mają więcej siły aby walczyć o swoje dobre miejsce społeczności.

3

dzienny koszt wsparcia jednego ucznia (dwa szkolne posiłki)

wybierz ilość:

54

to dzienny koszt kantyny w publicznej szkole podstawowej

wybierz ilość:

68

to miesięczny koszt wsparcia wybranego ucznia

wybierz ilość:

130

to koszt wyprawki dla ucznia szkoły podstawowej

wybierz ilość:

150

to koszt wyprawki dla ucznia szkoły średniej

wybierz ilość:

1200

to koszt czesnego za rok nauki w prywatnej szkole średniej

wybierz ilość: